Prawda a prawda
Andrzej Tęczar Poznań, dnia 1991.08.03
„Prawda a prawda...”
— W „ziemskiej rzeczywistości” prawd obiektywnych — „dła człowieka" jest chyba mało. Na pewno prawdą — obiektywną jest fakt istnienia Boga
— Posiłkując „się" treściami z wiersza pt. „O Panu”, czy prozy pt. „Stary Platon...”, można wykazać, że Bóg istnieje niejako niezależnie od człowieka — tj. Bóg bez człowieka jest do pomyślenia.
Prawdą obiektywną jest chyba zdolność Pana do myślenia konieczność zachodzenia procesów myślowych — bądź stanów świadomościowych (u Pana). Prawdą obiektywną i jednocześnie subiektywną względem Boga np. wydają się cechy Pana: fakt i zdolność transformacji i projekcji idei, pojęć w np.: obrazy i pojęcia wyobrażeniowe, „umieszczane" w Jaźni (u Pana) — tj. tam, gdzie "rozgrywa się" "ziemska rzeczywistość”.
Podobnie w tej kategorii może można by umieścić fakt powinowactwa "psyche Pana” do koloru czerwonego — wojny, rzezie, operacje chirurgiczne, fizjologia kobiety
— Biblia mówi często, że: coś się Panu p o d o b a … . Cała gama doznań artystycznych wykazana jest np.: przy budowie "Arki Przymierza” - to piękno, sztuka, ale i rzemiosło — technologia wykonania detali Arki.
- We „Faraonie i Niewolniku” napisano: "ogrom zdolności intelektualnych Pana, Jego potencjału
intelektualnego, wyrażonego w ilości ludzi, osiągnięciach Nauki i Sztuki i ich przeplatanu „się” ...
—Dotychczas pisano (-łem) głównie o Sztuce. Ale przecież jest inna dziedzina: Matematyka, Fizyka, Technika, które jw. „przeplatają się” ze Sztuką — np. Chemia. Nauki ścisłe z wykorzystaniem Matematyki ujmują "zjawiska fizyczne” — we wzory — matematycznie wrażone prawidłowości które są powtarzalne. — Począwszy od „najzimniejszych obszarów Fizyki" np. wzory na ciepło P.Debye'a — po obszary gwiazd i kwazarów', od wielkości "stałej Plancka”, czy "iloczynów rozpuszczalności" (np. HgS) — po odległości Kosmiczne (mld’y lat świetlnych) — no i przecież nie ma liczby najmniejszej, lub największej — bo do pomyślenia jest utworzenie liczby o „1" większej lub mniejszej ( — na lewo od liczby „0” — aż do zmęczenia. — Ciekawą nauką jest Chemia, gdzie „własności" substancji połączone są w np. klasycznej analizie jakościowej z barwą związku chemicznego np. rodanek żelaza Fe(SCN)3 siarkocyjanek Fe+3 'siarczki cyny, antymonu, bizmutu (kolory), a to ujmowane bywa we wzory matematyczne... (matematyczne modele budowy atomu, całkowe zapisy reakcji chemicznych, stereoskopia i budowa ciała stałego — a własności).
— Przy pomocy komputerów wykonuje *się” modele matematyczne "zjawisk w jądrach atomo-wych i obliczanie trajektorii lotów kosmicznych: np. „Pionier”, czy załogowych np. Armstrong na księżycu.
— „osiągnięciach Nauki i Sztuki i ich przeplataniu się”… - u Pana.
Klasyczną nauką opartą na "u z n a n i u” jest medycyna.
— Klasyczna metodyka to leczenie objawowe, ale tak - czy inaczej, tj. przy wykorzystaniu aparatury, komputerów (tomografy, echo — kardiografy itp.) — wszystko to osiąga ś w i a d o m o ś ć (powiedziałbym ludzką). Ostatecznie Pan stwarza stan świadomościowy, który u p e w n i a , czy stwierdza, że dany stan, to jest to — prawidłowe, zgodne ze sztuką (lekarską). Ale to nie wszystko np. w Psychiatrii występują tzw. reakcje uboczne, nawet cudy.
Prawda występuje w gałęzi nauki jaką jest Prawo. Jeżeli zeznania 2 lub 3 świadków są zgodne z uprzednio występującymi faktami w życiu. mówimy, że mówią prawdę.
Konwencje naukowe w oparciu o przemyślenia lub a n a l i z y ś w i a d o m o ś c i o w e u Pana — w Jaźni jako "ziemskie życie". Nie powstało to od razu — co najmniej 6 tysięcy lat i z uwagi na wielkość, ilośc, różnorodność, uwikłanie (przeplatanie "się”) nie jest „dla” a i „u” wielu ludzi oczywiste...
— Można zauważyć, że „ziemskie życie" najprawdopodobniej jest u Pana „z” góry przygotowane i chyba "tu na ziemi” wszystko jest w 100% a priori. Tezę tę potwierdza analiza logiczna w próbie ujęcia omnipotencjalnego.
— Țak wiec problem prawdy ująłbym tak:
— występują prawdy obiektywne i subiektywne;
— obiektywne to te — które dotyczą istnienia i cech Pana częściowo;
— częściowo dotyczące cech Pana i „ziemskiej rzeczywistości" — tej. ziemskiego życia i konwencji naukowych powstałych u Pana — to prawdy subiektywne, zasadzające się też na układzie: założenie — teza: jeżeli występuje to — to następuje to.
— Każda dziedzina życia, Nauki, Sztuki, Techniki ma "swoje” Arkana
— z zgóry przygotowane przez i u Pana — którymi „się kieruje".
— Jeżeli człowiek nie cierpi (długotrwale), może jak choćby św. Augustyn podziwiać Dzieło Pana.
j— Można jednak zauważyć, że nie wiadomo, czy Pan istniał zawsze i procesy: bądź to myślowe, bądź Wielko — czy Panświadomościowe istniały zawsze, czy miały początek...
Prawdziwą jest chyba jednak teza głoszona przez Immanuela Kanta, że „następuje rozwój...”
Andrzej Józef Jan Tęczar
Dodaj komentarz